1. Ekle
  1. Dosyaları yükleyin ve siparişin açıklamasını girin
0 850 522 27 17   E-Posta

Vesikalık ve Biyometrik Fotoğraf Baskısı

Kredi Kartı | Havale & Eft veya Kapıda Ödeme imkanı

Türkiye'nin her yerine kargo ile teslim

Tüm ürünlerde mükemmel kalite garantisi

Herhangi bir zamanda sipariş verebilirsiniz

VESİKALIK & BİYOMETRİK FOTOĞRAF BASKILARI


Vesikalık & Biyometrik Baskılar


 Vesikalık & Biyometrik

Sınırların olmadığı bir dünya, yakın gelecekte gerçekleşmesi muhtemel olmayan ütopik bir hayal olsada,farklı ülkelere gitmek için pasaport ve vize gibi belgelere ihtiyaç duyduğumuz somut bir gerçek.

Her şeyin hızla değişip gelişdiği günümüzde; pasaport, vize, ehliyet, kimlik ve benzeri belgeler içinde istenilen fotoğrafların da ölçü ve standartları değişmektedir.

Hayatımızın koşuşturmacası ve çalışma yoğunluğu arasında zamanla yarışırken tüm bu işlem ve belgeler için her fotoğrafı gidip çektirmek ve bastırmak için yeterli zamanımız olmayabiliyor.

Çağımızın getirdiği bazı sistemler ve sahip olduğumuz akıllı telefonlar sayesinde ihtiyaç duyduğumuz fotoğrafları çekip bastırmak daha kolay bir hale geliyor.

Baskı Yapıyoruz sayesinde sizler ihtiyaç duyduğunuz bu fotoğrafları evinizde veya ofisinizde istenilen kriterlere dikkat ederek çekebilir ve online olarak bize göndererek tüm vesikalık ve biyometrik fotoğraflarınızı bastırabilirsiniz.Tüm bu işlemleri kahvenizi içerek ve işinize devam ederek kolaylıkla yapabilirsiniz. Ekip arkadaşlarımız gönderdiğiniz fotoğrafları istenilen standartlarda hazırlayıp kargo ile adresinize gönderecektir.

Tek yapmanız gereken istenilen belge yada fotoğraf türünü seçmek telefon yada bilgisayarınızda bulunan fotoğrafı yüklemek ve kaç adet istediğiniz işaretlemek geri kalanı sizin adınıza biz yapacağız...


BaskıYapıyoruz Nasıl Çalışıyor?

BaskıYapıyoruz mobil uygulaması sayesinde IOS ve Android sistemli mobil cihazlardanızdan veya internet erişimi olan tüm bilgisayarlardan kolayca kullanılabilen fotoğraf baskısı başta olmak üzere bir çok baskı ürününü sipariş verebileceğiniz bir platformdur.

Kullanımı son derece kolay ve eğlenceli platformumuz sayesinde dilediğiniz fotoğrafları farklı boyut ve formatlarda bastırabilir ve kişiye özel hazırlanmış bir çok hediyeleri kendiniz veya sevdikleriniz için sipariş edebilirsiniz.

Sistemi kullanmak çok kolay: Beğendiğin BaskıYapıyoruz ürününü seç, kullanılmasını istediğin fotoğrafları yükle. Dilediğin gibi düzenleyerek siparişini ver. Biz de siparişini hızla işleme alıp, harika baskılar ve ürünler haline getirerek kargo ile adresine gönderelim.

 

Online Fotoğraf Baskı Nedir?

Online fotoğraf baskı sayesinde dijital ortamlarda; telefon, tablet ve bilgisayarlarınızda bulunan fotoğraflarınızı internet üzerinden istediğiniz zaman yükleyerek sipariş verebildiğiniz bir sistemdir. Bu sayede fotoğraf baskılarınız hazırlanıp kargo ile adresinize teslim edilmektedir.

Çağımızın gerekliliklerine uygun olan bu e-ticaret modeli her geçen gün daha çok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Tüm bu işlemleri kahvenizi yudumlarken veya işinize devam ederken bir kaç dakika içerisinde yapabilirsiniz.

 

Profesyonel Fotoğraf Baskı Nedir ?

Profesyonel fotoğraf baskısı kimyasal banyolu sistemler,yani orjinal fotoğraf kağıtları ve Minilab denilen profesyonel fotoğraf baskı cihazları ile yapılan uzun ömürlü, solup sararmayan doğal ve geniş renk skalasına sahip baskılardır.

Aynı zamanda fotoğraf basmak ancak fotoğrafçılık bilgisi ve uzmanlığı olan profesyonel fotoğrafçıların işidir. Mesleği fotoğrafçılık olmayan ve bu konuda ustalaşmamış kişilerin teknolojinin kolaylıklarınından faydalanarak dijital yazıcılardan aldıkları baskılara Profesyonel fotoğraf baskısı diyemeyiz. Bu tarz baskıları sizlerde uygun yazıcıları satın alarak evinizde yapabilirsiniz. Bu sizi ne kadar profesyonel fotoğrafçı yapıyorsa bu şekilde iş yapanlarda o kadar profesyoneldir.

Dünyada kabul görmüş en kaliteli fotoğraf baskı şekli banyolu sistemlerle yapılan fotoğraf baskılarıdır. Banyolu sistem fotoğraf baskısı en geniş renk aralığına sahip profesyonel fotoğraf baskı cihazlarında yapılan baskı tekniğidir. Fotoğraflar bizden sonraki kuşaklara bırakileceğimiz anılar ve belgeler bütünüdür. Bu sebeple fotoğrafların bir kaç yılda solan mürekkebi akan ve görüntülerin silinip kaybolacağı şekilde değil, yıllarca sararıp solmadan aynı renk ve kalitede kalan sistemle basılması doğrudur.

Orjinal Fotoğraf Baskılarına fujifilm tarafından uygun koşullarda saklanması halinde ortalama 300 yıl solmazlık garantisi verilmektedir. BaskıYapıyoruz olarak Fotoğraf Baskılarında mürekkepli yazıcılar kullanmıyoruz bu sepeble gönül rahatlığıyla sipariş verebilirsiniz.

 

Standart vesikalık fotoğraf ölçüsü nedir?

Ülkemizde standart vesikalık fotoğraf ölçüsü normalde 4.5x6 cm ( 45 mm x 60 mm )’dir.

Günümüzde yaygınlaşan ve standartları ICAO tarafından belirlenen biyometrik fotoğraflar ise optik makinelerde okunabilen pasaport,vize,ehliyet ve kimlik kartlarında kullanılan yüksek kaliteli, belli ölçüleri ve özellikleri fotoğraflardır.

 

Biyometrik fotoğraf ve standartları nelerdir?

Biyometrik fotoğraf standartları ICAO tarafından belirlenen biyometrik fotoğraflar ise optik makinelerde okunabilen pasaport,vize,ehliyet ve kimlik kartlarında kullanılan yüksek kaliteli, belli ölçüleri ve özellikleri fotoğraflardır.

Biyometrik fotoğraf boyutu 5x6 cm ( 50 mm x 60 mm ) ve düz beyaz fon önünde çekilmiş olmalıdır.

Fon üzerine gölge düşmemeli, kişi tarafından en son halini göstermesi bakımından son 6 (altı) ay içinde çekilmiş olmalıdır.

Farklı ebatlarda basılmış veya farklı fonlarda çekilmiş fotoğraf götürülmesi halinde başvurunuz tamamlanamamakta veya başvuru tamamlansa bile bu kimlik kartları tanzim sırasında kalite kontrolden geçemediği için iptal edilmekte, bu durumda da yeniden başvurmanız gerekmektedir.

Bu nedenle çektirmiş olduğunuz biyometrik fotoğrafların 35 mm x 45 mm veya farklı ebatlarda kesilmemesi hususuna muhakkak dikkat edilmesi gerekmektedir.

Biyometrik fotoğraflarda yüzünüz, fotoğraf üzerinde ortalanmış olarak saç modeliyle birlikte tamamen görünür olmalıdır.

Fotoğraflarda yırtık, kırık, leke ve bükülmeler olmamalıdır. Renkler nötr olmalı ve yüzün doğal renkleri değiştirilmemelidir.

Fotoğrafın kontrast iyi ayarlanmalı, yüz detay ve ayrıntıları yeterince keskin ve net olmalıdır.

Gözleriniz açık olmalı ve, net olarak görünmelidir. Saçlarınız yüzününüzü ve gözlerinizi kapatmamalı ve fotoğraf çekilirken doğrudan kameraya bakılmalıdır.

Işık yüzünüze eşit ve homojen bir şekilde dağılmalı, yüzünüzün bir tarafında parlama, yansıma veya gölgeler bulunmamalıdır.

Fotoğrafta kesinlikle "kırmızı-göz” bulunmamalıdır.

Gözleriniz net bir şekilde görünmeli kısık yada kapalı olmamalıdır. Şayet gözlük kullanıyorsanız gözlük camı üzerinde yansıma veya parlama olmamalı, renkli cam veya güneş gözlüğü kullanılmamalıdır. Gözlük camının kenarı veya çerçevesi gözleri kapatmamalı ya da gözleri kapatacak ölçüde kalın olmamasına dikkat edilmelidir.

Küçük çocukların fotoğraflarında başka kişi veya fotoğrafta gözükecek nesneler bulunmamalıdır.

Kişilerin zorunlu olarak kullandıkları gözlük (lens) ve benzeri aksesuarlar dışında fotoğrafta şapka, başlık,fular, pipo, vb. nesneler bulunmamalıdır.

 

Pasaport fotoğrafı ile kimlik fotoğrafı aynı mı?

Evet!Kimlik fotoğraflarıda artık biyometrik fotoğraf olduğu için pasaportta da aynı fotoğrafları kullanılabilirsiniz.

Aynı zamanda sürücü belgesi ( Ehliyet ) gibi resmi belgelerde de biyometrik fotoğraf kullanabilirsiniz.

 

Biyometrik fotoğrafa photoshop yapılır mı?

Kimliğinizin tespit edilmesine engel olmayacak ölçüde yapılan doğal yapılan rötuş işlemleri bir sorun teşkil olmayacaktır. Bununla birlikte yüz hatlarınızda bariz değişiklik yapılması, varsa yara izi, ben vb. unsurların silinmesi halinde fotoğrafınız kabul olmayacaktır.

 

Biyometrik fotoğrafta sakal nasıl olmalı?

En çok merak edilen sorulardan biride erkeklerin biyometrik fotoğrafı sakal, bıyık veya favori ile çekilip çekilemeyeceğidir.

Bu fotoğraflarda amaç, kişilerin yüz biyometrisinin tespit edilmesi olduğundan yüz biyometrisini değiştirmediği sürece sakal, bıyık ve favoriler sorun oluşturmamaktadır.

 

Biyometrik fotoğrafta gülmek yasak mı?

Biyometrik fotoğraflar standartları gereği son derece düz ve yalın şekilde olmalıdır.

Bu yüzden biyometrik fotoğraflar gülmeden vb. mimikler olmadan, ağız kapalı olarak çekilmelidir.

 

Pasaport için biyometrik fotoğraf nasıl olmalı?

Pasaport için istenilen biyometrik fotoğraf ölçüleri 5x6 cm ( 50 mm X 60 mm )’ dir.

Beyaz bir fon önüde düz cepheden çekilmiş olmalıdır. Arka planda renk,desen veya gölge kesinlikle olmamalıdır.

Pasaport için fotoğraf ibraz edilirken tamamen sizi yansıtması amacıyla son 6 ay içerisinde çekilmiş olması şartı aranmaktadır.

 

Nasıl ödeme yapabilirim ?

BASKIYAPIYORUZ.COM üzerinden İyzico güvenli ödeme sistemi sayesinde her türlü Banka ve Kredi kartı ile ister tek çekim ister taksitli olarak ödeme yapıldığı gibi kayıtlı olan Banka hesaplarına Eft & Havale yoluyda ödeme yapılmaktadır. Aynı zaman da dilerseniz Kapıda Ödeme seçeneği ile de siparişinizi teslim aldığınızda Kargo firması kuryesine ödeme yaparak sipariş verebilirsiniz.

 

Kargo ücreti ve teslimat süreleri nedir?

Tüm gönderimler Aras Kargo ile yapılmaktadır. Kargo Ücreti 50 TL ‘dir. Kapıda Ödemeli siparişlerde kargo ücretine ek olarak kargo firmalarının aldığı kapıda ödeme komisyon farkı 25 TL eklenir. 750 TL üzeri alışverişlerinizde Kargo Ücretsizdir.

Teslimat süresi, teslimat yapılacak bölgelere göre değişkenlik gösterebilmekle birlikte, siparişiniz kargo firmasına teslim edildikten sonra ortalama 1-3 iş gününde size ulaşacaktır.

Bayi Siparişi