MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ 1. UYARI : İlgili yasa gereği lütfen aşağıdaki sözleşme metnimizi 12 punto ve koyu fontta print ederek okuyunuz. Ayrıca; internet sitemize üye olan ve alış veriş yapan her müşteri, tarafımızdan düzenlenmiş olan aşağıdaki satış sözleşmemizin tüm maddelerini başka bir ihbara gerek kalmadan okumuş ve kabul etmiş sayılır!
 2. İşbu sözleşme 13.06.2003 tarih ve 25137 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereği internet üzerinden gerçekleştiren satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğuna istinaden düzenlenmiş olup, maddeler halinde aşağıdaki gibidir.
 3. MADDE 1 - KONU

 4. İşbu sözleşmenin konusu, SATICI'nın, ALICI'ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.
 5. MADDE 2.1 - SATICI BILGILERI

 6. Ünvan: İF DIGITAL FOTOĞRAFÇILIK REKLAM TANITIM TURİZM İNŞAAT TAAHHÜT GIDA OTOMOTİV SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ.
  ( Bundan sonra "baskiyapiyoruz.com" olarak anılacaktır ).
 7. Adres : Türkan Şoray Caddesi 2/9 İncek / ANKARA
 8. Telefon : 0 (850) 522 27 17
 9. GSM : 0 (506) 454 59 60
 10. E-mail : baskiyapiyoruz@gmail.com
 11. MADDE 2.2 - ALICI BILGILERI

 12. Müşteri olarak www.baskiyapiyoruz.com sitesine üye olan kişinin, üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.
 13. MADDE 3 - SÖZLESME KONUSU ÜRÜN BILGILERI

 14. Malın / Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme sekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır.
 15. MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER

 16. 4.1 - ALICI, Madde 3'te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme sekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
 17. 4.2 - Sözleşme konusu ürün veya ürünler, yasal 30 günlük süreyi asmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre ALICI’ya daha önce bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir.
 18. 4.3 - Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kurulusun teslimatı kabul etmemesinden baskiyapiyoruz.com sorumlu tutulamaz.
 19. 4.4 – baskiyapiyoruz.com, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
 20. 4.5 - Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının baskiyapiyoruz.com’a ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nin tercih ettiği ödeme sekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, baskiyapiyoruz.com ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
 21. 4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nin kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksiz veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kurulusun ürün bedelini baskiyapiyoruz.com‘a ödememesi halinde, ALICI'nin kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde baskiyapiyoruz.com‘a gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.
 22. 4.7- baskiyapiyoruz.com mücbir sebepler veya nakliye ve çalışmayı engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi vb. olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, ALICI'ya ödenilen ücreti iade etmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nin siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir.
 23. 4.8- İşbu sözleşme, ALICI tarafından üye olma işlemi sırasında onaylandığı andan itibaren sonra geçerlilik kazanır.
 24. MADDE 5 - CAYMA HAKKI

 25. ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren (7) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkinin kullanılması için bu süre içinde baskiyapiyoruz.com‘a faks, e-mail veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün ilgili madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkin kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün baskiyapiyoruz.com‘a gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslinin iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura asli gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakki nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.
 26. Ayrıca, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkini kullanamaz.
 27. Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile yapılması halinde tüketici, kartın kendi rızası dışında ve hukuka aykırı biçimde kullanıldığı gerekçesiyle ödeme işleminin iptal edilmesini talep edebilir. Bu halde, kartı çıkaran kuruluş itirazın kendisine bildirilmesinden itibaren 10 gün içinde ödeme tutarını tüketiciye iade eder.
 28. İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile baskiyapiyoruz.com'un yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.
 29. Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.
 30. Kategorilere göre ürün iadeleri ilgili bazı önemli noktalar:
 31. Tüm bu ve/veya farklı problemleriniz ile ilgili olarak konu başlığına ŞİKAYET yazdığınız bir e-maili baskiyapiyoruz@gmail.com (Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır adresine atmanız yeterli). Müşteri temsilcilerimiz sorunun çözümü için sizinle en kısa zamanda kontak kuracaklardır.
 32. baskiyapiyoruz@gmail.com Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır adresine atınız yada direkt olarak 0 850 522 2 717’numaralı hattı mesai günlerinde saat 09:00 - 18:00 arasında arayarak müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.
Bayi Siparişi